Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Checklife Sık Sorulan Sorular

CheckLife Hakkında

  • Sırakapılar Mahallesi 1521 Sokak No:16/3 Merkezefendi - Denizli / Türkiye
  • +90 850 305 50 51
  • info@checklife.com.tr

Checklife Sık Sorulan Sorular

Checklife Sağlık Asistanı ücretlimi? 
Türkiyede ilk olan bu sistem ile firmamız üzerinden alacağınız danışmanlık, Kişisel Sağlık Asistanlığı, ulaşım gibi tüm hizmetlerimizde hiçbir ücret ödemezsiniz. Sağlığınızı taip etmek amacıyla size özel hazırlanan sağlık analizi grup ücretini kuruma ödersiniz. Kuruma gitmeden önce ne kadar ödeme yapacağınızı bilir ve sürprizler ile karşılaşmazsınız.

Bizim adımıza sizden para almaya çalışanlar olursa lütfen tarafımıza bilgi veriniz. 

Sağlık Analizi yaptırmak ne kadar zamanımı alır? 
Size uygun Checkup paketi içeriğine göre değişklik göstermektedir. Lütfen randevu alırken müşteri temsilcimizden bilgi alınız. 

Ne kadar sıklıkla sağlık analizi yaptırmalıyım? 
Her bireyin yılda 1 kez sağlık analizi yaptırması gerekmektedir, bu sayede sağlık takibi daha detaylı yapılabilir ve sonradan karşınıza çıkacak olan sağlık riskleriniz ortaya çaıkarılır. Kişisel Sağlık Asistanımız sayesinde sağlığınızın takibi bizde olacaktır. 

Sağlık Analizi sonrasında oluşan bir sağlık sorunum olursa, gerekli bilgilendirmeleri yapıyor musunuz? 
Sisteme üye olarak sağlık analizi yaptırdıktan sonra sizin işiniz bitmiş olsa bile bizim işimiz devam ediyor. Kişisel Sağlık Asistanlığı birimimizde bulunan doktorlar tarafıdan tetkikleriniz tekrar kontrol edilerek riskli bulunan değerler varsa raporlarını aynı zamanda nasıl önlem almanız gerektiği hakkında bilgilendirmeler yapıyoruz. 

Sonuçlar kimler tarafından değerlendiriliyor? 

Sonuçlar, sağlık analizi içeriğinde bulunan ilgili doktorlar tarafından değerlendirilir. Sonrasında genel değerlendirme yapılarak tekrar bilgilendirilirsiniz. 

Sonuç değerlendirmesi için ayrıca bir ücret ödeyecek miyim? 
Sonuç değerlendirmesi, genel değerlendirme ve Kişisel Sağlık Asistanımıza kesinlikle bir ücret ödemezsiniz. 

Sonuçlar ne kadar zamanda hazır olur? 
Sonuçlarınız sağlık analizi grubu içeriğindeki tetkiklerinize bağlı olarak aynı gün içerisinde ve/veya takip eden günlerde hazır olur. Checklife sonradan çıkacak olan tahlillerinizin takibini yapar. Sonuç raporlanmasından sonra sizi bilgilendirir. 

Sonuçlarıma nasıl ulaşabilirim? 
Sistemimiz üzerinde üye profilinize sizin onayınız sonrasında sonuçlar yüklenebilmektedir. Kişisel Sağlık Verileri koruma kanununa göre hastanede yapılan işlemlerinizin sonuçlarına sadece siz erişebilirsiniz. 

Regli (adet) döneminde olmamın, Sağlık analizi sonuçlarıma etkisi var mıdır? 
Bazı hormon testleri özellikle adet dönemi başında, bazıları adet dönemi ortasında gerçekleştirilebilmektedir. Hormon testleriniz, mamografi ve meme ultrasonunuz için seçilebilen dönemler olabilir. Regli döneminde sağlık analizi yaptırılması önerilmez.  Adet döneminizi müşteri temsilcilerimize mutlaka bildiriniz. 

Hamilelerin Sağlık Analizi yaptırması uygun mudur? 
Hamile kadınlar, akciğer grafisi ve radyolojik tetkikler gibi radyasyon içeren tetkikler haricindeki içeriklerden faydalanabiliyor.

Sağlık Analizi tetkikleri, tüm kurumlarınızda yapılıyormu? 
IChecklife Sağlık Asistanı sistemi üzerinde bulunan birçok grurup kurumlarımızda yapılabilmektedir. Ancak bazı kurumlarda bulunan makine teçhizat nedeniyle uygulanmayabiliyor. Sağlık analizi gurubunu seçmenizden sonra sistem size uygulanan kurumları gösteriyor. Ayrıntılı bilgi için müşteri temsilzimizden bilgi alabilirsiniz. 

Belirlenmiş Sağlık Analizleri dışında, kişinin taleplerine göre içerikte değişiklikler yapılabilir mi? 
Checklife web sitemiz üzerinden bulunan tüm Sağlık Analizleri uzman ekibimiz tarafından üretilmiştir. Her birinin amacı farklı olup genel riskler göz önüne alınarak hazırlanmıştır. İçerikler devamlı kontrol edilerek revizeler yapılmaktadır. Ancak yinede içeriğe ek bir talebiniz olması durumunda müşteri temsilcimiz ile iletişime geçerek ekleme yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda sağlık analizi işlemleriniz devam ederken doktorlar tarafından riskli görülen bir alanda ek tetkik istenmesi durumunda sizin onayınız alınarak yapılabilir. Bu eklemeler kurumda ek bir maliyet çıkarabilir. Bu gibi konularda onay öncesinde lütfen müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek bilgi alınız. 

Sağlık Analizi yaptırmadan önce, herhangi bir hazırlık yapmak gerekir mi? 
Sağlık Analizi yaptırmadan önceki hazırlıklar sonuçların ve değerlendirmelerin doğruluğu açısından çok önemlidir. Hazırlık ile ilgili bilgilendirmeyi "Sağlık Analizi Öncesi Hazırlık"  sayfamızdan veya 0 850 305 50 51 arayarak müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz. 

Sağlık Asistanlığı hizmeti, organizasyon nasıl olacak? 
Öncelikle sisteme üye olarak sistemde bulunan sağlık analizi gruplarından birini seçerek başlayablirsiniz. 

Seçmiş olduğunuz grubu yaptırmak istediğiniz kurumdan randevu alıyorsunuz. Randevu işlemleri onay mekanızması ile çalışmaktadır. Kurum sizin almış olduğunuz randevuyu görerek onay verir. Onay durumları sms ile bilgilendirilirsiniz. 

Randevu tarihinde aracımız sizi istediğiniz adresten alarak kuruma götürür. Kurumda sizi hostes karşılar ve işlemleriniz başlar. 

Tüm işlemlerinizin tamamlanmasından sonra aracımız sizi kurumdan alarak istediğiniz adrese bırakır. 

Sonrasında müşteri temsilcilerimiz size ulaşarak işlemler hakkında bilgi alır. 

Onay vermeniz durumunda kurumda yapılan işlemlerin raporlarını sisteme yüklenir ve doktorlarımız sonuçlarını kontrol ederek rapor çıkarılır. Çıkarılan rapor hakkında bilgilendirmek amacıyla müşteri temsilcimiz size ulaşır. 

Rsikli görülen durumlar var ise konu ile ilgil olarak doktorumuz size ulaşarak gerekli bilgilendirmeleri yapar.

Rapor sonuçlarında riskli görülen alanlar ile ilgili ek bir tahlil veya tetkik yapılması gerektiğinde yine Checklife Sağlık Asistanı olarak yaptıracağınız işlemin tüm organizasyonu tarafımızdan yapılarak takip edilir. 

Bu işlemlerden sonra 1 yıl boyunca Checklife sağlık asistanı hizmetinizde olacaktır. Sonrasında bizim kanalımız veya bizim dışımızda yaptırdığınız tüm tetkik ve tahlil raporlarını tarafımıza ulaştırmanız durumunda sağlık haritanız ortaya çıkarılarak sağlıklı yaşlanmanız konusunda nasıl bir önlem almanız gerektiği konusunda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.