Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Doğru Bilinen Yanlışlar

CheckLife Hakkında

  • Sırakapılar Mahallesi 1521 Sokak No:16/3 Merkezefendi - Denizli / Türkiye
  • +90 850 305 50 51
  • info@checklife.com.tr

Doğru Bilinen Yanlışlar

YANLIŞ: Ben sağlıklıyım, hastalık şikayetim yok,  sağlık analizi yaptırmaya gerek duymuyorum.

DOĞRU: Sağlık analizi, hiçbir belirti göstermeyen hastalıkları erken dönemde saptamak amacıyla yapılır. Erken teşhiste en ölümcül hastalılar bile tedavi edilebilir, bu sebeple arada sağlık analizi yaptırmak çok faydalıdır.


YANLIŞ: Ailemde kanser hastalığı yok, bu yüzden kanser taramasına ihtiyaç duymuyorum.

DOĞRU: Kanser, genetik ya da yaşamsal koşullarınıza bağlı bir hastalıktır. Yaşam tarzınıza bağlı olarak risk altında olabilirsiniz.


YANLIŞ: Uzun zamandır sigara ve alkol ürünleri tüketmeme rağmen sağlıklıyım. Kontrole gerek duymuyorum.

DOĞRU: Sigara, içinde bulundurduğu zehirli gazlardan dolayı akciğer kanseri başta olmak üzere, amfizem, KOAH, gibi solunum sistemi hastalıklarına yol açabilir. Bu durumda kalp rahatsızlıkları gibi hastalıklara ortam hazırlanır. Alkol tüketimi ise, karaciğer fonksiyonlarını bozararak, siroz gibi hastalıklara uygun ortam hazırlar. sağlık analizi sayesinde, karaciğer, kalp, akciğerler gibi sağlığınız için hayati önem taşıyan organlarınızın durumunu takip edebilirsiniz.


YANLIŞ: Sürekli devam eden bir baş ağrım var, fakat sağlık analizi programınızde MR hizmeti mevcut değil.

DOĞRU: Devamlı baş ağrısı şikayetiniz varsa, csağlık analizi yerine doktor kontrolünden geçmelisiniz.


YANLIŞ: Birkaç sene önce sağlık analizi yaptırmıştım, hiçbir sağlık sorunum olmadığı anlaşıldı. Tekrar yaptırmama gerek yok.

DOĞRU:İlerleyen zaman içerisinde, sağlık durumunuzda istenmeyen değişimler oluşmuş olabilir. Uzmanların önerisi, yılda 1 defa sağlık analizi yaptırarak, önceki zamanlara ait raporlarınızı da hekiminize göstererek, sağlığınızın korunduğundan emin olmanızdır.


YANLIŞ: Özel hayat sigortam var, sağlık analizi yaptırmamın pek bir önemi yok.

DOĞRU: Özel hayat sigortanız, hasta olduğunuz zamanki sağlık giderlerinize yardımcı olur, sağlık analizi ise şikayetleriniz başlamadan hastalığın oluşum aşamasında erken teşhise yardımcı olan bir uygulamadır.