Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sağlık Analizi Öncesi Hazırlık

CheckLife Hakkında

  • Sırakapılar Mahallesi 1521 Sokak No:16/3 Merkezefendi - Denizli / Türkiye
  • +90 850 305 50 51
  • info@checklife.com.tr

Sağlık Analizi Öncesi Hazırlık

Size uygulanacak tetkikler bir kısım ön hazırlık gerektirdiği için, aşağıdaki önerileri dikkate almanızı rica ederiz. Bu önerilere uyarak gelmeniz, işlemlerin hızlı yürümesini, tetkikler arasında bekleme sürenizin kısalmasını ve tetkiklerin en doğru şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Randevu günü, hazırlık durumunuza ve hastane bölümlerinin yoğunluğuna göre, işlemler sırasında oluşabilecek değişiklikler, Hastane içinde hostesiniz tarafından size iletilecektir. Firmamız müşteri memnuniyetine çok öenm vermektedir. Hastane içinde yaşayacağınız sorunlar ve çözümleri için lütfen müşteri temsilcimize ulaşabilirsiniz.

Sağlık Analizi Grupları

Laboratuvar testleri için, kan almadan önce, yaklaşık 12-14 saat açlık gerekmektedir. Su içilebilir fakat sigara, şeker, sakız ve kafein içeren gıdalar kullanılmamalıdır.

Çocuk hastalarımızın mümkün olabildiğince aç olarak gelmesini rica ediyoruz.

Randevudan bir gün önce alkol alınmamasını ve akşam yemeğinde hafif gıdalar tüketilmesini önerilir.

Program içeriğinizde Batın (Abdomen) ultrasonu bulunuyorsa aç olmanız ve mesanenizin dolu olması (idrar yapma isteği olması) gerekiyor. Bu nedenle işlemlerinizin yapılacağı gün, hostesinizin yönlendirmesi doğrultusunda, uygun zamanda su içmeye başlamanızı ve su içmeye başladıktan sonra idrara çıkmamanızı rica ediyoruz.

Program içeriğinizde Eforlu EKG testi bulunuyorsa havlu, yedek atlet, spor kıyafet ve spor ayakkabı getirmeniz önerilir.

Kadın hastalarımız için; program içeriğinizde mamografi tetkiki bulunuyorsa duş alınmasını, krem, parfüm ve benzeri malzemelerin kullanılmamasını rica ederiz. Adet döneminin 3. ve 10. günleri arasında çekim yapılması uygundur.

Sürekli kullandığınız ilaçlar varsa sağlık analiz öncesi alımına devam edebilirsiniz. Hekimle görüşmenizde kullandığınız ilaçları belirtmeyi unutmayınız.

Varsa eski test sonuçlarınızın yanınızda getirmenizi değerlendirmelerinizin daha sağlıklı yapılması açısından önemlidir.